1.    
  2.     Які бувають етапи співбесіди?

Які бувають етапи співбесіди?

Незважаючи на те, що співбесіда є найпоширенішим способом підбору персоналу, цей метод – дуже трудомісткий, так як складається їх декількох етапів і вимагає від співробітника кадрової служби попередньої ретельної підготовки питань для кандидатів. Адже за дуже короткий проміжок часу за допомогою заздалегідь розробленої схеми опитування необхідно уточнити біографічні дані кандидата, його очікування з приводу майбутньої роботи. А також в ході такої бесіди можна скласти певну думку про лексичному запасі кандидата, його комунікативних навичках, професійних знаннях, про внутрішні установках людини, яка претендує на ту чи іншу посаду на підприємстві.Якщо говорити про найбільш поширеною схемою прийому співробітників на роботу, то співбесіду можна розділити на 3 етапи:

1. Відправлення резюме.

2. Проведення короткого інтерв’ю, найчастіше по телефону. Якщо кандидатура претендента підходить, то йому пропонують відвідати офіс для більш докладної бесіди.

3. Проведення декількох співбесід, тестувань, case interview, після чого кандидату повідомляється остаточне рішення.Що стосується процесу співбесіди в його класичному варіанті, то його можна умовно розділити на такі етапи:

1. Вступна частина – створення довірчих відносин з кандидатом;

2. Основна частина – отримання важливої ​​інформації про претендента шляхом проведення тестування, опитування (в залежності від типу співбесіди).

3. Закінчення співбесіди.Перед проведенням будь-якого співбесіди проводиться підготовка: вивчення резюме здобувача, розробка схеми проведення бесіди, підбір питань і методів.

Написати коментар